معرفی تعدادی از انواع کانتینرهای حمل و نقل

کانتینر های معمولی

متداولترین نوع کانتینر های  هستند که برای حمل کالاهای معمولی با بسته بندی های مختلف از جمله کارتنی، پالتی، طاقه های پارچه، ماشین آلات، و غیره استفاده میشوند و سایزهای ۱۰، ۲۰ و ۴۰ فوتی آن بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد، سایز کانتینر ها و حجم آن را از طریق لینک ادامه مطلب بررسی بفرمائید..

کانتینر معمولی

کانتینر های فلت

کانتینر های فلت یا تخت با کناره های جمع شونده، این نوع از کانتینر ها همانند کانتینرهای حمل و نقل معمولی هستند که می توان کناره های آن را جمع کرد تا یک قفسه صاف برای حمل و نقل کالاهای مختلف ایجاد شود، که بتوان کالاهایی که سایزهای نا متعارف دارند را بتوانیم بارگیری و حمل کنیم…

کانتینر فلت

کانتینر های بدون سقف

کالاهایی که ارتفاع آنها از دو متر و چهل سانت بیشتر باشد با کانتینر های معمولی نمیتوان حمل کرد، ولی این نوع کانتینرها به دلیل امکان برداشتن سقف و باز شدن آن، میتوان کالاهایی با ارتفاع های زیاد را حمل کرد و همانند نوع های کانتینرهایی دیگر ۲۰ فوت و ۴۰ فوت وجود دارد.

کانتینر سقف باز

کانتینر های تونلی

با داشتن درهایی در دو طرف کانتینر شرایط رو برای بارهای با اندازه های خاص و یا بارگیری در شرایط خاص راحت تر کرده است، برای مثال دستگاهی که قصد بارگیری آن را داریم شرایط حمل و جابجایی در داخل کانتینر وجود ندارد، در این حالت از دو طرف کانتینر میتوانیم بارگیری کنیم.

Container_0002_40ft-Tunnel

کانتینر های دارای دربهای کناری

درب های این نوع از کانتینر ها را می توان به گونه ای تغییر داد که اضلاع کاملاً باز را تشکیل دهند. داشتن یک طرف کاملاً باز امکان بارگیری کالاهایی با سایز بزرگ و یا ماشین آلات را در هنگام بارگیری آسان تر و سریعتر کند و همچنین در هنگام تخلیه بار، لیفتراک میتواند سریعتر و راحت تر کار را انجام دهد. 

کانتیتر های در از بغل

کانتینر های عایق و یا حرارتی

وقتی میخواهیم کالایی که نیاز هست در دمای بالا و یا در محیط گرم باشد را حمل کنیم باید از کانتینرهای حرارتی استفاده کنیم، در این نوع از کانتنیر ها با امکان کنترل دمای داخل کانتینر و یا با نگه داشتن دمای بالا برای کالاهایی که باید در محیط گرم و ثابت حمل شوند وجود دارد.

کانتینری های حرارتی

کانتینر های یخچال دار

بر خلاف کانتینر های حرارتی در کانتیرهای یخچال دار همانطور که از اسمش میشه متوجه شد همیشه با نگه داشتن دمای پائین در داخل کانتینر امکان حمل مواد فاسد شدنی از قبیل میوه جات، سبزیجات و یا هر کالا و موادی که به دمای پائین در طولانی مدت در زمان حمل نیاز داشته باشد را میتوانیم با کانتینر های بخچال دار حمل کنیم.

کانتینرهای یخچال دار

کانتینر های تانکدار

این کانتنر ها مخصوص حمل و نگهداری مایعات هستند. آنها معمولاً از فولاد قوی و سایر مواد ضد خوردگی برای محافظت از محموله مایع داخل آن ساخته می شوند.
مایعات شیمیایی، سوخت، و در جنس استیل آن میتوان برای حمل مواد خوراکی نیز استفاده کرد.

کانتینر های تانک دار

کانتینر های حمل خودرو

این کانتینرها برای حمل و نقل مواد مایع، اتومبیل و کالاهای خاص مانند سلاح استفاده می شود. این کانتینر ها از آلیاژ بسیار قوی و محکمی ساخته شده اند و به طور خاص برای محافظت از نوع خاصی از کالا ساخته شده است. از این کانتینر ها در صنایع خاص نیز استفاده میشوند ولی معمولاً بیشتریت استفاده از آن برای حمل خودرو میباشد.

کانتینر حمل خودرو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *